Псоріаз - що це, симптоми, причини і лікування псоріазу

АСД при псоріазі

В терапію при шкірному захворюванні включають застосування препаратів загального і місцевого впливу і дотримання дієти. Але є альтернативні методики лікування, наприклад, застосування АСД при псоріазі. Препарат представлений трьома фракціями, дві з яких давно застосовуються при такому захворюванні і дають хороший результат навіть у запущених випадках.

Симптоми і ознаки псоріазу

На початковій стадії розвитку псоріазу висипання локалізуються на незначних ділянках шкірних – згини верхніх і нижніх кінцівок, волосиста зона голови. Перші прояви дають про себе знати в місці, де на шкіру постійно діють механічні фактори (тиск, натирання). Спочатку пацієнт відчуває свербіж, який супроводжується утворенням невеликих острівців з почервонінням і лущенням. Потім на плямах утворюються сірі шкірні лусочки.

Іноді бляшки стають мокнучими і на їх поверхні виникають жовті кірочки. Якщо їх видалити, залишається мокре кровоточить пляма. Поступово локальні елементи розростаються, і зливаючись між собою починають займати великі ділянки шкіри.

Симптоми типів псоріазу:

 1. Себорейний. Виникає на шкірі голови на місці росту волосся. Супроводжується свербежем, лущенням. Поширюється на зону за вухами і вздовж лінії росту волосків.
 2. Ексудативний. Шкірні ділянки лущаться, мокнуть, з’являються папули, а потім утворюються скориночки жовтуватого кольору.
 3. Интертригинозный. Цей тип часто проявляється в дитячому віці. На шкірі з’являються яскраво-червоні злущуються бляшки.
 4. Підошовний. Проявляється в області долонь і підошов. Симптоми – потовщення і сухість шкірного покриву, тріщини.
 5. Застарілий. На шкірі проступають крупні бляшки, папіломи, бородавчасті утворення.
 6. Рупіоїдний. При його прогресуванні на плямах утворюються кірки, що мають вигляд конуса.
 7. Каплевидний. Виникає рясна висипка з невеликими папулами.
 8. Нігтьової. Супроводжується деформацією пластин, виникненням жовто-бурих плям. Цей вид захворювання зустрічається у 25% пацієнтів.
 9. Слизовий. Виникає в ротовій порожнині і супроводжується утворенням папул на слизових оболонках.

Історія створення АСД

АСД створили на початку 40-х р. минулого століття в лабораторії, якою керував А. В. Дорогов. В якості основного сировинного ресурсу застосовувався біологічний матеріал, взятий у жаб. Пізніше замість земноводних стали застосовувати м’ясо-кісткове борошно. В ході термообробки був отриманий конденсат, що має значні регенеруючі, антисептичні, імуностимулюючі властивості. Антисептик-стимулятор стали виробляти у трьох фракціях, які отримали відповідні назви – 1, 2, 3. Перша не знайшла практичного застосування, але другі дві показали хороші результати в процесі терапії ряду шкірних патологій.

Перед масовим виробництвом і споживанням медикаменти не раз випробовували на тварин. Проводилися дослідження препарату на пацієнтах-добровольцях, і АСД добре показало себе при лікуванні дерматитів, екземи, псоріазу. Плюсом стало відсутність побічних ефектів і підвищення опірності організму.

Рекомендації по застосуванню АСД фракції при псоріазі

АСД являє собою складне хімічне з’єднання, що складається з циклічних амінів, вуглеводнів, карбонов і води. Перша фракція складається з води, тому ніде не застосовується. Другі дві рідини ефективні при лікуванні псоріазу і відрізняються одна від одної деякими особливостями.

АСД 2 фракція – це розчинна у воді рідина червоного або жовто-коричневого кольору. Застосовується всередину і зовнішньо. В її складі містяться:

 • циклічні, аліфатичні вуглеводні сполуки;
 • кислотні карбонові елементи;
 • сульфгидрильная група;
 • похідні речовини амідів і вода.

АСД 3 – масляниста рідина густої консистенції, що має темно-коричневий або чорний колір. Вона не розчиняється у воді, але змішується зі спиртової та масляною основою, має різкий запах. У ній присутні:

 • алкилбензолы;
 • феноли;
 • диалкилпроизводные елементи пиррола.

Застосовується для зовнішнього лікування.

АСД – це потужний адаптоген, що має виражені антимікробні ефекти. За структурою цей препарат схожий з живими клітинами, проникає крізь бар’єри тканин і не відторгається тілом. Крім цього ліки:

 • стимулює функціонування шлунково-кишкового тракту;
 • сприяє активації дії травних ферментів;
 • забезпечує вироблення шлункового секрету;
 • покращує засвоєння корисних речовин;
 • підвищує опірність організму до інфекційних процесів;
 • стабілізує тканинну трофіку;
 • відновлює шкірні покриви на всіх шарах дерми.

Застосування фракцій цього ліки рекомендовано при прогресуванні таких патологій:

 • онкологія;
 • гінекологічні захворювання;
 • серцево-судинні, печінкові хвороби;
 • проблеми з жовчним міхуром;
 • грибкові ураження шкіри;
 • метаболічні процеси (подагра, ревматизм, радикуліт);
 • хвороби шкіри (дерматит, екзема, нейродерміт, псоріаз).

Призначенням і визначенням дозування ліків займається лікар. Терапія проводиться по відношенню до кожного пацієнта в індивідуальному порядку.

Протипоказання до застосування

Список обмежень:

 • індивідуальна непереносимість компонентів;
 • загальне ослаблення організму;
 • сумісний прийом з алкоголем і антибіотиком.

В інших випадках застосування ліків може бути дозволено і схвалена лікарями після консультації.

Інструкція по застосуванню АСД від псоріазу

Відмінності між двома фракціями:

 1. АСД другої фракції призначений для внутрішнього застосування. В процесі лікування випивають розчин, в якому були розлучені 15-30 крапель у 50-80 мл води. Прийом здійснюється натщесерце два рази на добу за 40 хв. до їди. Тривалість – 5 днів. Терапія проводиться в кілька циклів з перервами.
 2. АСД третьої фракції застосовується зовнішньо. Склад розводять з маслом в пропорції 1/20. Суміш наносять круговими рухами на всі уражені псоріазом шкірні ділянки. Тривалість лікування – до повного одужання пацієнта.

Прийом препарату супроводжується рясним питним режимом.

Запобіжні заходи

Щоб уникнути серйозних наслідків при застосуванні цього препарату необхідно дотримуватися правил:

 1. Приймаючи ліки всередину розводити його в міцному чаї або в звичайній теплій воді (при лікуванні дітей додавати в молоко).
 2. Склад пити тільки натщесерце (за 40 хв. до прийому їжі).
 3. Спільно з прийомом препарату споживати багато рідини, оскільки вона впливає на консистенцію крові.
 4. Не пити спиртне під час курсу лікування.
 5. Рідина брати з флакона з допомогою шприца, не відкриваючи.